۸۳: دستورالعمل هایی برای نوشتن email به افرادی که نمی شناسید!

150423_CAR_EmailJob2

 

چه به هنگام اقدام برای ادامه تحصیل٬ چه هنگام تماس با اساتید برای پست داک و چه به هنگام جستجو برای پیدا کردن کار مجبور به تماس با آدمهایی هستید که از اونها شناختی ندارید و شبکه اطرافیان شما هم ممکنه اونها رو نشناسه. در عین حال زندگی دیجیتالی امروز ارسال پیامها رو انقدر راحت کرده که هر استاد و یا شرکت شناخته نشده ای هم ممکنه در روزها دهها ایمیل دریافت کنه. چه راه حلهایی باید بکار ببرید تا ایمیل شما خونده بشه؟

در وهله اول در نظر داشته باشید که همیشه این احتمال وجود داره که ایمیل شما بدون پاسخ بمونه. در عین حال بپذیرید که این نکته ممکنه عوامل مختلفی داشته باشه که تقریبا بسیاری از اونها به شما و قوی بودن مدارکتون و یا حتی محتوای ایمیل بستگی نداره. با این وجود راهکارهای پیشنهاد شده در دو مقاله زیر می تونه احتمال مثمر ثمر واقع شدن نوشته تون رو بالا ببره.

عنوان مقاله اول هست: چطور ایمیلی بنویسیم که ما رو به کار دلخواهمون برسونه. محتویات و پیشنهادات مطرح شده در این مقاله برای علاقمندان به ادامه تحصیل هم می تونه مفید باشه.

مقاله دوم از نوشته های مجله عالی Harvard Business Review است. تنها توصیه ای که دارم اینه که با دقت تا انتهاش رو بخونید. ضمنا یاداوری کنم شما می تونید با ثبت نام در Harvard Business Review به ماهانه ۱۵ مقاله مجانی از این مجله دسترسی داشته باشین که با توجه به محتوای عالی این مقالات اکیدا توصیه می شن.

لینک مقاله اول

لینک مقاله دوم