۸۵: این دو مساله را در اولویت برنامه ریزیهای ۶ ماه مانده به موعد ارسال مدارک قرار دهید!

know در برنامه ریزی برای گرفتن پذیرش در کدام مرحله هستید؟ چه کارهای مهمی در کمتر از ۶ ماه مانده به پروسه apply باید انجام دهید؟ مهمترین تمرکز شما بر روی کدام قسمت از پروسه باید باشد؟

در مطالب متعددی به اهمیت زمان بندی در برنامه ریزی برای اقدام برای ادامه تحصیل اشاره کرده ام. نکات مهم را هم در ویدیوی زیر به تفصیل توضیح دادم:

به دلایل زیر بیشترین تمرکز شما در ۲-۳ ماه آینده باید بر روی به پایان رساندن موفقیت آمیز دو امتحان زبان (IELTS یا TOEFL) و امتحان تعیین سطح علمی GRE باشد.

۱. بنابر تجربه کار کردن با تعداد زیادی از علاقمندان به ادامه تحصیل٬ مقدار زیادی از رمان چند ماه پایانی به مطالعه دانشگاههای مختلف و مکاتبه با دپارتمانها و اساتید می گذرد که بر عکس تصور عامه هم زمان برو هم انرژی بر است. بنابراین ماههای پایانی به هیچ وجه زمان مناسبی برای آمادگی برای این امتحانات نیست.

۲. قضاوت مدارک شما در دپارتمانهای مختلف تا حد زیادی بر اساس نمرات زبان و GRE شما صورت می گیرد. پر واضح است که بقیه مدارک مانند نمرات دوران لیسانس و یا پروژه هایی که انجام داده اید و یا آشناییهای قبلی با اساتید مورد علاقه اتان در اخذ پذیرش مهم و تاثیرگذارند٬ با این وجود به دو امتحان TOEFL و GRE به عنوان دو آزمونی نگریسته می شوند که می توانند به عنوان معیار و استانداردی برای مقایسه و تمایز بین دانشجویان مختلف از کشورها و دانشگاههای گوناگون استفاده شود. بنابراین برنامه ریزی برای گرفتن نمرات بهتر در این دو سرمایه گذاری ارزشمندی است.

۳. به اهمیت این دو آزمون در بالا اشاره شد. با این وجود شما ممکن است به هر دلیلی دفعه اول عملکرد درخشانی از خود به جا نگذارید و نمره مقبولی نگیرید. با در نظر گرفتن این نکته٬ بهتر است پیش بینی لازم برای مقابله با آن نیز صورت بگیرد بدین طریق که به صورتی برنامه ریزی کنید که فرصت جبران احتمالی امتحان اول را داشته باشید.

۴. اگر برای این امتحانات دیر اقدام کنید٬ به احتمال زیاد و با درنظر گرفتن فشار کاری در یکی دو ماه آخر به موعد اقدام برای دانشگاهها عملکرد شما معمولا تغییر قابل قبولی نخواهد کرد.

۵. برنامه ریزی برای این دو امتحان فشار کاری را از روی شما خواهد کاست و به شما وقت بیشتری برای رسیدگی به بقیه کارهایتان خواهد داد.

۶. هر چه زودتر از نمرات خود آگاه شوید انتخاب دانشگاهها و گروههای نیز که باید برای آنها اقدام کنید آسانتر خواهد شد. در اکثر دانشگاهها روال بر این است که شما٬ حتی در صورت تایید و حمایت استاد راهنما٬ باید حداقل نیازمندیهای آکادمیک آن دانشگاهها را برای ورود بر آورده کنید. اگر نمره شما پایین تر یا بالاتر از آنچه این دانشگاهها از شما می  خواهند باشد می توانید لیست دانشگاه را عوض کرده و یا توان چانه زنی بیشتری پیدا کنید و  یا حتی انشگاههای با رتبه بالاتری را در نظر بگیرید.