۸۹: تمنا یا ترس: سخنرانی جیم کری در مراسم فارغ التحصیلی MUM

سخنرانی جیم کری در مراسم فارغ التحصیلی دانشگاه مدیریت ماهاریشی: (ترجمه معنایی و در عین حال بدون شک دارای نواقص فراوان است)

— من اینجا هستم تا بذری بیفشانم: بذری که به شما انگیزه خواهد داد تا در زندگی با قلبهایی پر از شوق و دید واضحی از یکپارچگی شما با جهان پیرامون به پیش بروید. اما سوال اینجاست که آیا این دانه فرصتی برای ریشه دوانیدن در وجود شما خواهد داشت!

— بعضی وقتها فکر می کنم تنها چیز مهم همینه: همین که به هم بگیم که ما اینجا با همیم.

— شما پیشگامان آگاهی و دانشید و موجی نو در اقیانوس بی کران امکانهای جدید در جهانی که تشنه ایده های جدید و راهبری های نوین است. جهانی که من در آن ۳۰ سال به فعالیت مشغول بوده ام.

— فکر می کنم آنچه که امروز با شما به اشتراک می گذارم می تواند در زندگی برایتان سودمند باشد. شما می تونید همه عمرتون دچار توهمات باشین و غصه راههای پیش روی آینده تون رو بخورین٬ با این وجود همه این راهها یا ریشه در ترس دارند یا عشق!

— خیلی از ما راه ترس رو انتخاب می کنیم٬ جهانی که در اون همه چیزهایی که می خوایم دور از دسترس ما هستند٬ و اونقدر نایافتنی که حتی تمنای اونها هم احمقانه به نظر میاد. به همین خاطر هیچ وقت اونها رو با جان و دل نخواستیم. من به شما می گم که من شاهد زنده ای هستم برای اینکه شما می تونید اون چیزی رو که می خواین از دنیا طلب کنین.

— پدر من می توانست کمدین بسیار موفقی بشه با این وجود فکر می کرد که این انتخاب درستی برای او نیست و به همین خاطر انتخاب محتاطانه ای کرد. با این وجود پس از مدتی از شغل مطمئنش اخراج شد و خانواده من مجبور شد برای بقا سختی های زیادی رو متحمل بشه. من از پدرم درس های بزرگی آموختم: یکی آنکه می شود در آن چیزی هم که دوست نمی داریم (و انتخاب مطمئن به حساب میاد) هم شکست بخوریم.

— در ۲۸ سالگی و پس از ۱۰ سال فعالیت حرفه ای به عنوان یک کمدین٬ شبی در لس آنجلس با خود اندیشیدم که هدف من از زندگی رها کردن مردم از دل مشغولیهاشون بوده… با این وجود خودم تنها کسی بودم که در بند دل مشغولیها موندم. به همین دلیل بود که به جستجوی عمیقی در خود پرداختم: چی می شد اگه من کلمانی می گفتم که مردم علاقه ای به شنیدنش نداشتند؟ چه اتفاقی میفتاد اگه در یک مهمونی من باعث شادی و تفریح همه نمی شدم؟

.

.

.

بقیه سخنرانی جذاب جیم را از ویدیوی بالا ببینید!