۹۳: لطفا برای یک قرار تلفنی (با من) نکات زیر را در نظر بگیرید!

ringing-phone-clip-art-271264

 

تعداد زیادی از تماسهایی که از طریق ایمیل با من صورت می گیره رو از طریق همون ایمیل میشه پاسخ گفت. با این وجود گاهی اوقات احساس می کنم رد و بدل کردن ایمیل به تنهایی نمی تونه حق مطلب رو ادا کنه و یا اینکه با یک تماس تلفنی راحت تر می شه خیلی از مطالب رو روشن کرد و از اشتباهات احتمالی جلوگیری. بنابراین٬ به غیراز کسانی که برای مشاوره به طور مرتب با هم در تماس هستیم٬ هر از چند گاهی با عزیزان دیگری که با من تماس می گیرند قرار مکالمه تلفنی میزارم. با این وجود و به دلایل مختلف بعضی وقتها استفاده کافی از این زمان برده نمیشه. به همین دلیل٬ و برای کسانی که در آینده با من تماس خواهند گرفت نکاتی رو یادآوری می کنم تا مکالمه مفید تری داشته باشیم:

۱. لطفا وقت شناس باشید: روزهایی که قرار مکالمه تلفنی میزاریم٬ من معمولا در یک بازه زمانی مشخص (که گاه تا ۵ ساعت طول می کشه) زمانها رو به وقتهای ۲۰ دقیقه تا نیم ساعتی تقسیم می کنم که هر زمان اون به شخص خاصی تعلق داره. در صورتیکه به هر دلیل دیر کنید زمان گفتگوی ما کوتاهتر و یا لغو خواهد شد. لطفا از من نخواهید که منتظر وایسم!

۲. وظیفه هماهنگی زمانی با شماست. من معمولا به شما زمان مکالمه به وقت خودم رو اطلاع می دم و از شما انتظار دارم که تبدیل ساعت رو انجام بدین. بنابراین تبدیل ساعت به عهده شماست. عذرهایی مانند “من فکر می کردم که ساعت فلان قرار داریم” یا “تصور می کردم که فلان موقع باید تماس بگیریم” در قرارهای کاری و حرفه ای به هیچ وجه پذیرفته نیست.

۳. وبسایت و همینطور گروه موفقیت تحصیلی برای شناخت از من به اون اندازه که این اطمینان رو به شما بده که گفتگوی ما سازنده خواهد بود یا نه کفایت می کنه. پیش فرض تماس های تلفنی برای گرفتن راهنمایی این هست که شما از من به اندازه کافی شناخت دارید. لطفا از تلف کردن زمان با پرسیدن سوالاتی از این قبیل که من کی هستم٬ چکار می کنم یا اینکه برنامه م چیه خودداری کنید.

۴. چنانچه به هر دلیلی امکان صحبت کردن ندارید (که کاملا هم معقوله و به هر دلیلی ممکنه اتفاق بیفته)٬ تا چند ساعت قبلش به من اطلاع بدین تا وقت من هدر نره و یا اینکه اون رو در اختیار کس دیگه ای بزارم.

۵. لطفا قبل از صحبت با من فکراتونو بکنید ببینید دقیقا در جستجوی پاسخ به کدام سوالاتتون هستید. اگر بخواین موقع صحبت کردنمون فکراتونو جمع و جور کنید مکالمه سازنده ای نخواهیم داشت.

می خوام تاکید کنم که بسیار خوشحال میشم اگر بتونم راهنمایی مفیدی به کسانی که با من تماس می گیرند ارائه بدم با این وجود برای یک مکالمه مفید قواعدی وجود داره که امیدوارم جدی تر بگیریمش.